БалканСвет.Слајдер

Од утре, граѓаните на БиХ можат бесплатно да се вакцинираат каде било и кога било во Србија

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави пред новинарите дека од утре, сите граѓани на БиХ, каде било и во кое било време, ќе можат бесплатно да се вакцинираат и да добијат сертификат, исто како и граѓаните на Србија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close