Општински вестиСкопје

Акција за собирање кабаст отпад во Скопје

Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ - Скопје од денеска до сабота ќе спроведува акција за собирање кабаст отпад во сите скопски општини. Претпријатието, во рамки на акцијата, ќе постави специјални садови во кои граѓаните ќе можат да го одложат стариот мебел и отпадот од електричната и електронската опрема.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close