Svet.SlajderСветСвет.Портал

Од урнатините на зградата во Мумбај извлечени 35 тела, потрагата по преживеани продолжува

Од урнатините на зградата на периферијата на Мумбај веќе се извлечени 35 тела, а спасувачките екипи продолжуваат да се борат со дождот и несоодветните услови во обидот да најдат евентуално преживеани лица, изјави денеска висок владин претставник, пренесуваат британските медиуми.

Back to top button
Close
Close