БалканБалкан.ПорталБизнис.СлајдерСвет.Слајдер

Од Српската трговска комора го најавија бизнис форумот во Скопје со 350 компании од регионот

Чадеж денеска изјави дека на форумот ќе присуствуваат премиерите на Албанија и Северна Македонија, Еди Рама и Зоран Заев и претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој ќе потпише неколку договори за олеснување на работењето на економиите на трите земји и го прават заедничкиот пазар поконкурентен, како и дека се очекуваат повеќе од 400 билатерални средби на бизнисмени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close