0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропа

Од сабота – две третини од Французите во карантин

Повеќе од две третини од Французите ќе мора да остануваат во своите домови навечер, почнувајќи од сабота, кога ќе биде воведен т.н. полициски час на голем дел од територијата како дел од борбата против вториот бран на коронавирус, информираше денеска премиерот Жан Касекс.

Back to top button
Close
Close