0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Од Реал Мадрид и Барселона се бара да договорат нов датум за „Ел Класико“

Новиот датум за натпреварот од 10. коло од шампионатот на Шпанија помеѓу Барселона и Реал Мадрид сè уште не е утврден, пренесуваат шпанските медиуми. Средбата требаше да се одржи на 26 октомври, но поради протестите во Каталонија, беше одложена на неодредено време.

Back to top button
Close
Close