Дописници СветЕвропа

Од први јуни стартува со работа првото европско обвинителство (ДПЛ)

Првото обвинителство на ниво на ЕУ е подготвено и ќе почне со работа на први јуни, главна обвинителка ќе биде Романката Лаура Ковеси, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close