БалканДописници Свет

Од понеделник се скратува полицискиот час во Грција

Полицискиот час во Грција од понеделник, наместо од 21, ќе почнува од 22 часот, нешто што ќе важи и за Велигден, додека пак од 3 мај заедно со отворањето на угостителските објекти ќе се скрати за уште еден час, во рамите на владиниот план за постепено олабавување на рестрикциите, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close