Дописници МКДОпштински вести

Од понеделник продолжува дезинфекцијата на станбените објекти во Куманово

Општинскиот штаб за заштита и спасување продолжува со своите тековни активности, информираа денеска од кумановскиот штаб, кој ја одржа својата 40 седница. Дезинфекцијата на станбените објекти продолжува од понеделник, информираат од штабот.

Куманово, 1 мај 2020 (МИА) – Општинскиот штаб за заштита и спасување продолжува со своите тековни активности, информираа денеска од кумановскиот штаб, кој ја одржа својата 40 седница. Дезинфекцијата на станбените објекти продолжува од понеделник, информираат од штабот.

Информација до граѓаните на Општина Куманово дека ОШЗС Куманово продолжува со својата работа, со цел справување со COVID 19. ОШЗС Куманово ги известува граѓаните дека дезинфекција на стамбените објекти ќе продолжи во понеделник, се наведува во соопштението.

Оттаму додаваат дека институциите и субјектите редовно ги извршуваат  активности, согласно предвидената динамика. ам/ац/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close