0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Од понеделник почнува етапната исплата на септемвриските пензии

Oд понеделник 28 септември почнува етапната исплата на септемвриските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од коронавирусот КОВИД-19.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close