0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Од почитувањето на мерките за заштита од КОВИД-19 ќе зависи како ќе се движи државата, вели премиерот Заев

Владата и надлежните институции се целосно посветени на мерките за лична заштита преку кои ќе се спречи ширењето на КОВИД-19, а со тоа и потребата од карантин и други порестриктивни мерки, изјави вечерва премиерот Зоран Заев.

Back to top button
Close
Close