СветСвет.Портал

Од почетокот на протестите во Ирак 157 мртви

Најмалку 157 лица, најголемиот дел демонстранти, загинаа од вторникот до денеска во антивладините протести во Ирак, соопштија ирачките власти.

Back to top button
Close
Close