Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

„Од оваа страна“, нова поетска книга од Весна Ацевска

„Од оваа страна“ е новатата стихозбирка на македонската поетеса Весна Ацевска. Книгата се појави во рамки на едицијата „Современа македонска поезија“, во издание на „Дијалог“ од Скопје.

Back to top button
Close
Close