ЕвропаЕвропа.Портал

Од Оксфорд тврдат дека вакцината дава добар имунолошки одговор и кај постари лица

Запрашан да го коментира тврдењето на францускиот претседател Емануел Макрон дека вакцината е „квази-ефикасна“ за луѓе над 65 години, Полард изјави за радио Би-Би-Си дека „не разбирам што значи таа изјава. Поентата е дека имаме помалку податоци за постарите луѓе, поради што луѓето имаат помала доверба во нивото на заштита“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close