0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталМИА ИстражуваОпштествоОпштински вестиСкопјеТема

Од одлуката на Советот на Општина Центар зависи дали ќе се реализира проектот спроти „Холидеј ин“

Одлуката што ќе ја донесе Советот на Општина Центар за суспензија на Деталниот урбанистички план, на седница, која се уште не е закажана, ќе пресуди дали на локацијата спроти хотелот „Холидеј ин“ ќе почне изградбата на висококатницата.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close