СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Од нигериско исламско училиште грабнати над 150 ученици

Повеќе од 150 ученици се киднапирани во исламското училиште „Салиху Танко“ во Рафах, во Нигерија, а во нападот што го извела банда на мотоцикли е убиено едно лице, додека уште едно се наоѓа во критична состојба, јавија британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close