СветСвет.Портал

Од недела во Либан се затвораат 111 градови и села

Либанските власти наредија затворање на 111 градови и село низ целата земја откако стотици луѓе се заразија со коронавирусот во последните неколку дена, а болнички кревети има се помалку.

Back to top button
Close
Close