Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Од недела поголем дел од Италија во портокалова зона поради Ковид-19

Италијанскиот министер за здравство Роберто Сперанца денеска треба да потпише указ со кој поголемиот дел од државата ќе се најде во портокаловата зона на ризик од инфекција со вирусот Ковид-19, а полицискиот час од 22 до 5 часот наутро останува во сила.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close