0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Од наредната недела брзи тестови за Ковид-19, ќе чинат 1000 денари

Здравствениот дом Скопје е прва здравствена организација што ќе почне со изработка на брзите тестови. Овие се квалитетни тестови од фирмата Abbott кои даваат 99,6 отсто точност на резултатот, соопшти вечерва д-р Виктор Исијановски, директор на Здравствен дом Скопје и член на Комисијата за заразни болести.

Back to top button
Close
Close