0_Спорт.ПорталФудбал

Од Мадрид во Ереван: Солари веројатно ја презема селекцијата на Ерменија

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Сантијаго Солари би можел да стане селектор на фудбалската репрезентација на Ерменија.

Ереван, 12 февруари 2020 (МИА) – Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Сантијаго Солари би можел да стане селектор на фудбалската репрезентација на Ерменија.

Ерменските медиуми пишуваат дека Аргентинецот засега е најсериозен кандидат за наследник на Абрахам Кашманјан кој веќе е во преговори со тамошната Федерација за раскин на договорот.

Солари ја презеде соблекувалната на „кралевите“ во октомври во 2018 година на местото на Хулен Лопетеги. На „Сантијаго Бернабеу“ се задржа до март во 2019 година и враќањето на Зинедин Зидан. сѓд/ссм/

Back to top button
Close
Close