БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Од Лезбос во Атина пренесени 215 бегалци и мигранти

Рано утрово на атинското пристаниште Пиреас пристигнаа 215 бегалци и мигранти од островот Лезбос, кои ќе бидат распределени во прифатни центри во областа Атика и на Пелопонез, jави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close