СветСвет.Слајдер

Од Ковид-19 во Аргентина починаа над 80.000 луѓе

Аргентина ја надмина бројката од 80.000 смртни случаи од коронавирус, а четири милиони луѓе се заразени во таа земја од почетокот на пандемијата, соопштија здравствените власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close