0_Магазин.ПорталСцена

Од Ковид-19 почина српскиот пејач Предраг Живковиќ Тозовац

Српскиот пејач и хармоникаш, Предраг Живковиќ Тозовац, ја загуби битката со коронавирусот на 86-годишна возраст, јави дописникот на МИА од Белград. Тозовац одредено време беше во болница на кислородна поддршка, а пред неколку дена изјави дека би сакал да го пуштат дома за да може достоинствено да умре.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close