Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Од Истанбул депортирани 40.000 бегалци

Турција соопшти дека депортирала над 40.000 бегалци кои живеат во Истанбул и ги испратила назад во провинциите каде што првично биле регистрирани.

Back to top button
Close
Close