БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Од Грција во Германија заминаа 66 бегалци, меѓу кои и деца без придружба

Вкупно 66 бегалци, меѓу кои 18 деца без придружба, од Грција заминаа во Германија во рамки на програмата за релокација на признати бегалци во земји од Европската унија, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close