БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Од грчките острови во континентална Грција ќе бидат префрлени над 800 бегалци и мигранти

Најмалку 800 бегалци и мигранти од пет грчки острови, во текот на денот, со патнички брод ќе пристигнат во Атина, а потоа со автобуси ќе бидат распределени низ континентална Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close