БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Од грчките острови во континентална Грција ќе бидат префрлени над 800 бегалци и мигранти

Најмалку 800 бегалци и мигранти од пет грчки острови, во текот на денот, со патнички брод ќе пристигнат во Атина, а потоа со автобуси ќе бидат распределени низ континентална Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close