0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталОпштество

Од четврток полицискиот час од полноќ, утревечер нема ограничување на движењето

Владата денеска го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести за олабавување на рестриктивните мерки. Веќе од четврток полицискиот час ќе почнува од полноќ и ќе трае до 4 часот наутро. Исклучок од посебниот режим на движење во вечерните часови ќе има само утре за време на верскиот празник Рамазан Бајрам.

Back to top button
Close
Close