0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Од Брисел нема конкретен рок за пристигање на вакцините, бројот на оздравени поголем од новодијагностицираните

Кога ќе пристигнат вакцините во земјава, вицепремиерот Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи вчера во Брисел не добија конкретен рок, но на средба со еврокомесарот за управување со кризи побараа ЕУ што е можно поскоро да обезбеди вакцини за регионот за кои веќе се издвоени 70 милиони евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close