БалканДописници Свет

Од јануари 2021 година минималната плата во Албанија ќе изнесува 243 евра

Националниот совет за труд, кого го сочинуваат седуммина министри од албанската Влада, одлучија висината на минималната плата да се зголеми за 15,4 осто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close