БалканДописници Свет

Од 17 мај дозволени прослави на свадби и крштевки на Кипар

Под посебни правила, постепено, во четири фази,но и под услов тоа да го дозволи епидемиолошката слика во земјата, од 17 мај на Кипар се укинува забраната за прослави на свадби и крштевки, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close