Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Од 157 казни за брзо возење, 93 прекршоци на автопатот Скопје-Тетово

Во рамки на засилената акциска контрола колку брзо се вози на автопатиштата, вчера полицијата изрече 157 санкции за возачи од кои 93 за прекршоци направени на автопатот Скопје-Тетово. Претходно во саботата беа изречени 88 мерки за возење со брзина поголема од дозволеното.

Back to top button
Close
Close