Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Од 1 декември во Белгија се отвораат повторно продавниците, другите мерки остануваат на сила

Продавниците повторно ќе бидат отворени во Белгија од 1 декември, изјави денеска премиерот Александар Де Кро, но делумниот карантин ќе остане во сила затоа што е потребен со цел да се продолжи со падот на бројот на заразени со новиот коронавирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close