0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Очекувања, препораки и прогнози за Северна Македонија во 2021 година

„Кои се очекувањата, препораките и прогнозите за Северна Македонија во претстојната година?“ беше темата на денешната конференција што се одржа во организација на  ЦИВИЛ. Учесниците на конференцијата дискутираа за  ЕУ интеграциите, пописот, претстојните локални избори, борба против Ковид-19 и вакцинација, реформи, правда, антикорупција, борба против дезинформациите, технологии и иновации, економија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close