0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Обвинителството во Минесота побара 30 години затвор за поранешниот полицаец Дерек Шовин

Обвинителството на американската сојузна држава Минесота  побара 30-годишна затворска казна за поранешниот полицаец Дерек Шовин, кој на судењето во април беше осуден за убиството на Џорџ Флојд во мај 2020 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close