БалканБалкан.Портал

Обвинителството на БиХ формира предмети во случаи на негирање геноцид

Обвинителството на Босна и Херцеговина веќе формираше предмети во случаи на негирање геноцид, врз основа на пријави од неколку граѓани, потврди за Радио Слободна Европа (РСЕ) Борис Грубешиќ, портпарол на Обвинителството на БиХ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close