0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Обвинителите бараат четири години затвор за градоначалникот на Истанбул за навреда на членови на Врховниот изборен орган

Турските обвинители побараа казна до четири години затвор за градоначалникот на Истанбул, Екрем Имамоглу, за навреда на изборните службеници, наведе турската државна агенција Анадолија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close