СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Обвинители тврдат дека поранешниот јужноафрикански претседател Џејкоб Зума примил мито повеќе од 700 пати

Зума, претседател на најразвиената африканска економија од 2009 до 2018 година, е обвинет за бројни случаи на корупција, но и за рекетирање, измами, затајување данок и перење пари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close