0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Обвинето едно лице од Куманово за прекршување на полицискиот час​

Основното јавно обвинителство Куманово денеска поднесе уште еден предлог за издавање казнен налог против едно лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, со кој на судот му предложи да изрече парична казна во вкупен износ од 1.000 евра во денарска противвредност.

Скопје, 3 април 2020 (МИА) – Основното јавно обвинителство Куманово денеска поднесе уште еден предлог за издавање казнен налог против едно лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, со кој на судот му предложи да изрече парична казна во вкупен износ од 1.000 евра во денарска противвредност.

– Обвинетиот на 29 март, не ја почитувал Одлуката за забрана и посебен режим на движење на населението, па за време на полицискиот час се движел во околината на градот, соопштија од ОЈО.см/скс/

Back to top button
Close
Close