Дописници СветСвет

Обвинет морнар за пожарот на воениот брод Bonhomme Richard

Воено-морските сили на САД врачија обвиненија на морнар за подметнатиот пожар на десантниот брод Bonhomme Richard што се случи лани ви јули. Како резултат на тоа бродот, вреден повеќе од една милијарда долари, беше уништен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close