0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Обвинението против Сашо Мијалков е засновано на недокажани претпоставки, смета неговата одбрана

Теоријата на обвинителството во случајот „Тврдина-Таргет", против обвинетиот Сашо Мијалков, е само теорија заснована на недокажани претпоставки. Со овие зборови адвокатот Миле Петровски, ги почна завршните зборови во одбрана на неговиот клиенти, поранешниот директор на УБК, сега обвинет во главниот предмет за масовното незаконско прислушување, Сашо Мијалков.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close