ОпштествоХроникаХроника.Портал

Обвинение за употреба на фалсификувани документи против двајца албански државјани

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против двајца државјани на Република Албанија, за употреба на фалсификувани документи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close