0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Обвинение за скопјанец за поседување речиси 20 килограми марихуана

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против 43-годишен скопјанец за кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close