0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Обвинение за поранешен градоначалник​ на општина Чашка

Основното јавно обвинителство Велес поднесе Обвинителен акт против поранешен градоначалник на општина Чашка за кривично дело – Злоупотреба на службената положба и овластување од член 353 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close