ОпштествоХроникаХроника.Портал

Обвинение за двајца насилници во Гостивар​

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог до Основниот суд Гостивар против две лица за сторено кривично дело – „насилство“ од член 386 став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Back to top button
Close
Close