0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Обвинение и продолжен притвор за осомничени за кражба на накит

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица кои како соизвршители сториле кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 1 точка 1 во врска со член 22 од Кривичниот законик. Јавниот обвинител со кривичниот суд Скопје достави и предлог за продолжување на претходно определената мерка домашен притвор за двајцата соизвршители. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close