0_Македонија.ПорталОпштество

Обука за предавачи на интернационалната GLOBE Програма за животна средина

Министерството за животна средина и просторно планирање информира дека во првиот дел од обуката ќе се обратат министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини, министерката за наука и образование Мила Царовска и амбасадоркатата на САД Кејт Мари Брнз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close