BotëBotë.PortalSvet.Slajder

OBSH: Numri i të infektuarve dhe të vdekurve nga koronavirusi zvogëlohet për katër për qind

Javën e kaluar janë paraqitur mbi 5,5 milion raste të koronavirusit dhe mbi 90.000 raste të vdekjes në mbarë botën. Në krahasim me një javë më parë, numri i të infektuarve dhe i të vdekurve u zvogëlua për katër për qind, sipas Organizatës  Botërore të Shëndetësisë (OBSH).

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close