ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ОБСЕ: За борба против илегалната трговија со дрога потребни се координација и соработка

Борбата против трговијата со дрога и нејзините врски со другите облици на организиран криминал бара координиран и коoперативен пристап, изјавија денеска учесниците на отворањето на овогодишната Конференција посветена на шверцот на наркотици во Европа, соопшти Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ)

Back to top button
Close
Close