0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ОБСЕ: Клучно е да се зајакне лидерската улога на жената

Улогата на жените лидери, особено во градењето на мирот и спречувањето конфликти, е клучна во постигнувањето просперитетни и мирни општества и гаранција за зајакнување на нашите демократии, соопштија официјални претставници на ОБСЕ по повод 8 Март Меѓународниот ден на жената.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close