Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ОБСЕ: Изборите во Ерменија беа конкуртентни и добро организирани

Предвремените избори во Ерменија, на кои најголем број гласови освои актуелниот премиер Никол Пашинијан беа „конкурентни и добро организирани“, оцени денеска набљудувачката мисија на Организацијата за безбедност и соработка аво Европа (ОБСЕ)

Back to top button
Close
Close